Znalezienie idealnego kokonu dla swojej pociechy to dość spore wyzwanie biorąc pod uwagę jak różnorodny asortyment można znaleźć w wielu sklepach. Rodzice często nie do końca wiedzą, na co zwrócić uwagę przy tego typu zakupie. Dlatego też poniżej kilka wskazówek, jaki kokon sprawdzi się u malucha najlepiej.

Kokon dla niemowlaka z minky

Kokon dla noworodka musi być bezapelacyjnie wygodny, komfortowy, miękki i przyjazny w dotyku. Producenci coraz częściej stawiają więc na dobre jakościowo tkaniny, które są przyjazne delikatnej skórze dziecka. Bardzo popularne są więc kokony wykonane z minky – jest to ciepły, przyjemny w dotyku materiał, który pozwala skórze swobodnie oddychać. Taki kokon niemowlęcy nie uczula, nie powoduje alergii i co najważniejsze, sprawdza się o każdej porze roku i w wielu sytuacjach. Bez problemu można także zadbać o jego czystość, co dla wielu mam ma ogromne znaczenie.

Kokon niemowlęcy – jak wygląda?

W dobrych sklepach z artykułami dziecięcymi można znaleźć kokony owalne, okrągłe, kwadratowe, a nawet prostokątne. Jednak trzeba przyznać, iż serca rodziców najbardziej podbiły te kokony, które są w kształcie „jajka”. Dlaczego? Dziecko dobrze się w nich czuje, ścianki są miłe w dotyku w odpowiedniej wysokości. Ponadto, bez problemu taki kokon można zabrać ze sobą wszędzie. A szczególnie w tych pierwszych miesiącach życia dziecka dobrze jest mieć go na wszelkich wyjazdach rodzinnych, na wakacjach, czy nawet na wyjście do restauracji i kawiarni, by móc malucha położyć w wygodnym i bezpiecznym dla niego miejscu.

Kiedy warto go kupić?

Kokon niemowlęcy ma tyle zastosowań, że ciężko wymienić je wszystkie. Rodzice, którzy zdecydowali się na jego zakup, zgodnie twierdzą, iż dzięki niemu czuli się spokojniejsi o swoje pociechy. Nawet, gdy mama musi zrobić coś w kuchni, w sypialni, w biurze, czy w salonie – kokon umożliwia jej położenie malucha obok siebie (na sofie, na łóżku, a nawet na podłodze). Wielu ekspertów od asortymentu dla dzieci poleca także rodzicom, by ci kładli dziecko w kokonie nawet na łóżku w sypialni, wówczas nie przykryją niechcący malucha kołdrą, ani go nie uderzą ręką podczas snu. Jak widać z powyższego, w wyprawce powinien obowiązkowo znaleźć się kokon dla niemowlaka.

Dobrze jest jednak kupić go w sprawdzonym miejscu (u doświadczonego producenta), by mieć pewność, że maluch będzie bezpiecznie i komfortowo w nim się czuł. Warto także przed zakupem dokładnie poznać się z jego wymiarami oraz z materiałem, z którego został wykonany. Im lepsza jakość, tym dziecko lepiej będzie się czuło w takiej przestrzeni.

Back to top