Powierzchnia przed tynkowaniem, musi być odpowiednio przygotowana. Elementy, których nie chcemy uszkodzić lub ubrudzić, muszą być odpowiednio zabezpieczone. W puszki od gniazdek i włączników, najlepiej włożyć papier. Oczywiście, ścianę przed tynkowaniem należy zagruntować.

Do tynków, najlepsze są grunty głęboko penetrujące. Po zagruntowaniu należy odczekać 24 godziny, aż grunt nap podeschnie. Na drugi dzień, możemy
przystąpić do narzucania tynku na ścianę. Tynk narzucamy zwykłą kielnią, po czym wstępnie gładzimy długa packą. Przed narzucaniem tynku, warto sprawdzić jeszcze piony i linie ścian. Wtedy będziemy wiedzieli, gdzie nam tego tynku potrzeba więcej. Po narzuceniu kilku metrów kwadratowych, tynk równamy długa łatą tynkarską. Wszystko, ściągamy jednym ruchem od narożnika. Z łaty zbieramy resztki tynku i zarzucamy w miejsca, gdzie powstały nam dołki.

Następnie, ponownie równamy powierzchnię. Po ok 30 minutach, jak tynk nam trochę zwiąże, równamy trzeci raz łatą trapezową, tym razem zdzierając nierówności. Kolejnym etapem jest wygładzanie. Wykonuje się je po około godzinie, od pierwszego narzutu. Wygładzanie wykonujemy szeroką packą tzw.”piórem”. Dociskamy mocno do ściany i gładzimy. Następnie, zacieramy wszystko packą z mokrą gąbką i gąbkujemy. Na koniec, ponownie wygładzamy ścianę „piórem”.
Po tak wykonanej pracy, ściana powinna być gładka.

 

REKLAMA: Tynki Maszynowe INSIDE SYSTEM

 

Back to top