Jeżeli planujesz remont instalacji wodno-kanalizacyjnej w swoim domu, koniecznie powinieneś przeczytać poniższy artykuł! Do takich prac zabieramy się zwykle wtedy, kiedy chcemy wykończyć łazienkę na nowo. Wówczas okazuje się, że największym problemem jest wymiana starych rur kanalizacyjnych. Sprawdź, jakie usługi hydrauliczne będą najlepsze i pozwolą na szybką wymianę instalacji!

Remontowanie instalacji kanalizacyjnej

Mimo, że działanie kanalizacji jest bardzo proste, okazuje się, że instalacja kanalizacyjna jest jedną z najtrudniejszych do przerobienia lub rozbudowy. Wypływ ścieków w instalacji odbywa się ku dołowi pod ich własnym ciężarem. Siła, która sprawia spływ ścieków jest więc bardzo mała. Wówczas należy unikać rozwiązań zwiększających opory przepływu. Doświadczony hydraulik dysponuje odpowiednimi narzędziami, aby Taki remont instalacji przeprowadzić.

POLECAMY: solidne pogotowie hydrauliczne KrakówHydraulik24.Krakow.pl

Rury wodociągowe a usługi hydrauliczne

Podczas układania rur wodociągowych możemy sobie pozwolić na wydłużenie i skomplikowanie trasy rurociągu, ponieważ ciśnienie i tak przechodzi przez rury, nawet jeśli będą one zakręcone. Gdy dodatkowo chcesz zainstalować w domu zestaw rozdrabniająco-przepompowujący, wówczas musisz się liczyć z większymi kosztami, jakie zapłacisz, gdy pracę wykonuje profesjonalny hydraulik. Rury kanalizacyjne powinny być montowane ze stałym spadkiem a nachylenie powyżej 15% powoduje że tworzy się korek, co może skutkować wysysaniem wody z syfonów. Natomiast rury wodociągowe są prostsze, jeśli chodzi o montaż. Podstawową zasada mówi, że średnica rury nie powinna być mniejsza od średnicy wyjścia z syfonu. Dzięki temu możemy uniknąć zaburzeń przepływu. Oczywiście korzystnym jest też to, aby zdecydować się na instalację z jak najmniejszą liczbą załamań, ale jeśli nie mamy wyboru, wówczas rury wodociągowe mogą być ułożone w ten sposób. Jeżeli mowa o instalacji kanalizacyjnej takie rozwiązanie absolutnie nie wchodzi w grę.

Ile kosztuje remont instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu?

Ostateczny koszt montażu lub remontu instalacji kanalizacyjnej lub wodociągowej zależy od tego, jak duże prace mają zostać wykonane. Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej zwykle zamyka się w kwocie 3500-5000 tyś. złotych. Oczywiście do kosztów należy włączyć cenę robocizny oraz cenę materiałów. Wielu hydraulików ma w swojej ofercie gotowy cennik, ale miej na uwadze, że cena inna niż w cenniku nie jest wcale rzadkością. Wynika to z faktu, że poszczególne instalacje różnią się od siebie.

Back to top