To, że LED jest niesamowitym narzędziem w rekach architektów projektujących oświetlenie w każdym zakątku naszego mieszkania czy biura wie prawie każdy. To niesamowite, ciągle udoskonalane narzędzie pozwala na oszczędności oraz pięknie wyglądające iluminacje, które mogą być indywidualnie dostosowane do rodzaju i profilu wnętrza. Dzięki temu, ze naukowcom udało się wytwarzać światło białe, zastosowanie świateł LED staje się co raz bardziej popularne!

Podstawowym składnikiem każdego tego typu oświetlenia jest dioda LED. Ta podstawowa jednostka budująca często wielkie połacie iluminacji świetlnej, ma przed sobą nie lada zadanie do wykonania. Jako pojedyncza cegiełka nie daje takiego efektu jak właśnie w połączeniu z innymi. Podstawa działania urządzenia są materiały półprzewodnikowe. Zastosowanie odpowiedniego materiału spowoduje, że dioda zaświeci z w wybranym przez nas kolorze! Ta niesamowita własność, wynikająca wprost z budowy diody pozwala na tworzenie przepięknych iluminacji świetlnych, gdzie do wykorzystania mamy kilkanaście pięknych kolorów.

Tym, co odróżnia diody LED od pozostałych urządzeń emitujących światło, jest przede wszystkim ich trwałość. Może ona sięgać do trzech razy więcej w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem żarowym. Efektywność emisji światła również stoi na bardzo wysokim poziomie. Mówi się że do 2020 roku, udział technologi LED dojdzie do poziomu 75%, co będzie niebywałym sukcesem.

Niewątpliwą zaletą oświetlenia LED jest kierunek emitowania światła. Zwykłe żarówki emituj.ą światło w każda stronę, natomiast diody LED, świecą tylko w jedną półprzestrzeń. Wspierane są dodatkowo systemami optycznymi, które dają lepsze elekty, przy oszczędności w pobieraniu energii.

Kolejną zaletą są również znakomicie oddane barwy oświetlenia. naturalne barwy dają poczucie komfortu oraz nie zakłamują koloru przedmiotów. Nawet w małych pomieszczeniach, światło LED’owe zapewnia wysoki komfort cieplny. Jest to ogromny plus takiego światła. Doskonale sprawdzi się ono zatem tam, gdzie człowiek wystawiony będzie na wielogodzinna prace w sztucznym oświetleniu. Nad jego wymianą zatem powinni zastanowić się ci których pracownicy pracują przy komputerach. Zapewnienie odpowiednich warunków pracy w biurze powinno być priorytetem.

Back to top