Urządzanie ogrodu to nie lada wyzwanie. W celu osiągnięcia wspaniałego efektu wizualnego należy wybrać takie kwiaty, które nie tylko cechują się niezwykłą urodą, ale również są łatwe w pielęgnacji. Patrząc z tej perspektywy, bardzo dobrym pomysłem na ozdobę ogrodu kwiatami są krzewy róż. Sadzonki róż dostępne są praktycznie przez cały rok, jednak najlepszym czasem na ich wsadzenie jest jesień lub wczesna wiosna. Dlaczego?

Kiedy sadzić róże?

Otóż to właśnie wiosną i jesienią róże znajdują się w okresie wegetacji i dostosowanie się do nowego miejsca nie zaburzy procesu ich kwitnienia. Szkółka róż to doskonałe miejsce na nabycie tych roślin. Można tam znaleźć różne ich odmiany, a wśród nich: wielkokwiatowe, róże pnące czy rabatowe.

Szeroki wybór barw krzewów róż

Możliwy jest również wybór różnorodnych barw. Dużą popularnością cieszą się róże czerwone i żółte. Nie każdy jednak wie, że ciągle powstają nowe barwy tych kwiatów w wyniku specjalnych hodowli. Właśnie dlatego możliwe jest nabycie róż w kolorze żółtym, fioletowym, niebieskim, białym, fioletowym, a nawet różnobarwnym. Brzmi intrygująco, prawda? Ogród i rabaty mające róże w wielu kolorach zachwycają nawet najbardziej wymagających posiadaczy ogrodów.

Pielęgnacja róż

Krzewy róż są również bardzo eleganckie i dostojne, a okres ich kwitnienia jest wyjątkowo długi. Warto pamiętać, że pielęgnacja róż to nie tylko regularne podlewania, ale również stosowanie środków przeciwgrzybiczych i zwalczających mszyce, a także przycinanie oraz zabezpieczanie przed przymrozkami, bo inaczej nasz krzew może nie przeżyć zimy. Taka pielęgnacja pozwoli przez długi czas cieszyć się pięknem tych kwiatów.

Back to top