Każda kreatywna, młoda osoba staje w końcu przed wyborem swojej własnej ścieżki życiowej. Na rynku pracy jest wiele różnych możliwości, jednakże projektowanie wnętrz to jeden z lepiej płatnych zawodów. To także stosunkowo przyszłościowa praca, bowiem architektura wnętrz z każdym rokiem jest bardziej popularna, co znaczy tyle, że coraz więcej osób potrzebuje usług, jakie świadczy właśnie projektant wnętrz.

Kreatywność, przede wszystkim kreatywność się liczy! Droga wydaje się dosyć trudna, ale to tylko się wydaje! Jedną z najważniejszych rzeczy jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia umożliwiającego projektowanie wnętrz na dobrym pozimie. Warto pójść na studia: architekturę, architekturę wnętrz, które są darmowe i dają nam dobry start na rynku pracy. Drugi sposób to przejście wielu kursów, a potem zatrudnienie się. Ta ścieżka jest nieco trudniejsza i kosztowniejsza.

Jak w każdej pracy, początkowo trzeba nabrać dużego doświadczenia, wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem, aby zacząć samemu wykonywać w całości indywidualne projekty wnętrz dla klientów. Sam projektant wnętrz powinien być osobą pomysłową, pewną siebie i otwartą, ale też musi umieć słuchać innych, bo w tej branży działać trzeba w odpowiedzi na życzenia klienta.

Projektant z twórczą duszą będzie mógł zaprojektować mnóstwo nowoczesnych, wielofunkcyjnych projektów. Najlepsze projekty trafią na portfolio. Dodatkowo wizualizacje udostępniane na Instagramie wpłyną pozytywnie na całość twórczą i na rozpoznawalność. Tak jak już wcześniej wspomniałem, projektant powinien umieć rozmawiać z innymi ludźmi, a także w pełni dostosowywać własne pomysły do idei klienta.

Projektowanie wnętrz nie jest zatem takie trudne wystarczy posiadać kilka cech, które pozwolą nam zostać projektantem, odpowiednio się wyszkolić i stopniowo zdobywać doświadczenie. Klika lat w branży i będzie można o sobie powiedzieć, że jest się fachowcem od urządzania wnętrz.

Zobacz przykładowe projekty wnętrz w wykonaniu pracowni Proste Wnętrze z Krakowa: https://www.prostewnetrze.pl/

Back to top