Niesamowity design i funkcjonalność – to główne zalety profili LED. Prostota montazu, oraz ochrona przed uszkodzeniami zarówno mechanicznymi jak i wynikającymi z zawilgocenia, sprawiają, że wielu użytkowników decyduje się na zastosowanie ich u siebie w wszelkiego rodzaju pomieszczeniach. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że profile aluminiowe LED są prostym i funkcjonalnym sposobem na odprowadzanie ciepła, wytwarzanego przez świecące taśmy LED. Jakie są tego korzyści?

Przede wszystkim niższa temperatura gwarantuje lepsza prace diod taśmy LED. Naturalnie, w ten sposób gwarantujemy sobie dłuższą żywotność urządzeń. Ma to również wpływ na względy ekonomiczne. W razie wystąpienia awarii, musimy wymieniać całą instalację. Dlatego lepiej od razu zainwestować w porządny profil LED i oszczędzić sobie problemów, związanych z awarią.

Zaletą jest również wspominany prosty montaż, z którym każdy powinien sobie poradzić. Solidnie przymocowany, daje poczucie bezpieczeństwa, a odpowiednio dobrany dodaje niezapomnianego wyglądu oświetlanym pomieszczeniom czy obiektom.

Często pada pytanie, jakie profile wybrać? Warto zapamiętać jedną zasadę – taki jaki będzie odpowiadał naszym potrzebom! Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiań. ważniejsze od samego profilu jest jednak dostosowanie odpowiedniej taśmy. Pamiętajmy, do profili stosowanych w domu, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie taśmy IP20. Nie nagrzewa się ona na tyle, aby wystąpiło ryzyko przegrzania lub przepalenia taśmy LED. Pamiętajmy też, że zawsze też możemy zapytać kogoś doświadczonego w montażu taśm i profili LED.

Back to top