Jedno jest pewne – taśmy led nie są identyczne, choc na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać. Nieuczciwi sprzedawcy nieautoryzowanych punktów, często podają klientowi bardzo mało informacji. czasem trudno zorientować się co jest czym i w nasze ręce trafia niedostosowana do potrzeb taśma LED. Poniżej 5 najczęstszych błędów, popełnianych przy szybkich i nieprzemyślanych zakupach.

1.Brak wiedzy o produkcie który kupujemy 

To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Nasza niewiedza, może mieć bardzo poważne skutki, przede wszystkim finansowe. zdarza się, że jedynym kryterium wyboru taśmy, jest jego cena – kupujemy np.: drogi, niedostosowany do potrzeb produkt. Stąd przepalenia, mało światła, nierówne oświetlenie i wiele innych.

2.Parametry jak u zwykłej żarówki

Szukasz taśmy LED i z przyzwyczajenia zerkasz na parametry, które zwykle brałeś pod uwagę przy zakupie zwykłej żarówki. To błąd, który zamiast oszczędności może wygenerować dodatkowe koszy, ponieważ istnieje szansa, że sprzęt będzie pobierał więcej energi, a taki efekt w przypadku diod LED nie może być bany pod uwagę.

3.Rozmiar i ilość – niedostosowanie do potrzeb 

Czy więcej diod na taśmie to więcej światła wyemitowanego do pomieszczenia? Niekoniecznie. Często warto popatrzeć na specyfikację sprzętu, gdyż może się okazać że mniejsza taśma led, będzie emitowała więcej światła niż z większa ilością diod i większym rozmiarem.

4.Taśma jest a co dalej?

Zasada prosta jak drut – sama taśma jest praktycznie bezużyteczna. Istotnym elementem jest tutaj zasilacz, który dostarczy naszemu urządzeniowi energi, potrzebnej do generowania oświetlania. Od jego mocy zależy nie tylko żywotność diod, ale również jakość światła. Warto dostosować go do wielkości naszej instalacji.

A co z profilem? Nie jest on konieczny. Jeżeli nasza taśma jest zainstalowana w miejscu, w którym nie rzuca się w oczy bądź nie jest możliwe mechaniczne jej uszkodzenie, możne zrezygnować z profilu. Natomiast, jeżeli planujemy np.: oświetlić schody, co zwiększa ryzyko uszkodzeń, profil led będzie dobrym rozwiązaniem.

5.Gwarancja – kto by ją czytał? 

Trwałość – to niewątpliwy atut diod LED. Dlatego warto przyjrzeć się gwarancji, który w standardowej wersji wynosi 2 lata. Czasem trafiają się diody bez gwarancji lub z taką, która po zniknięciu firmy przestaje obowiązywać.

Back to top